úterý 17. ledna 2017

Pan Selfridge

Pokud máte v oblibě seriály bez krve a násilí, navíc zakládající se na pravdivém příběhu a s krásnou výpravou, doporučuji 
britsko-americký historický televizní seriál. Jde o skutečný příběh rodilého Američana Harryho Gordona Selfridge, který založil na počátku 20. století Možná už seriál Pan Selfridge znáte, pro nás to je novinka:)
První řadu máme zhlédnutou a teď jsme u druhého dílu druhé řady.

Když jsme dokoukali poslední díl Panství Dowton, nedařilo se nám najít nic podobného.
Tak konečně! Už při prvních minutách prvního dílu jsem věděla, že se mi líbí.
A nejen děj, ale i hlavní hrdina Jeremy Piven je fešák :)

Scénárista Andrew Davies seriál napsal podle životopisné knihy Lindy Woodheadové 
Shopping, Seduction & Mr Selfridge.


Když jsem se podívala na díla scénáristy A. Daviese, zjistila jsem, že napsal také scénář pro seriál Dům z karet, kde hlavní roli Francise Underwooda ztvárnil přesvědčivě Kevin Spacey. Je to seriál o moci, politice a manipulaci v prostředí Bílého domu. Můj muž to po první řadě vzdal, ale já jsem  vydržela a sleduji ho když mám volný čas.

A jaké seriály máte oblíbené vy?
Jaký žánr sledujete nejraději?
Máte raději české, nebo zahraniční ???

3 komentáře:

 1. Anonymní1/18/2017

  Viděla jsem dva díly tohoto seriálu a líbilo se mi to. Vzhledem k tomu, že více čtu než koukám na telku, tak celkově nemám přehled o seriálech. A když už si občas něco vyberu, tak koukám na všechy díly. A když se mi to nepodaří, tak máme přece archív. Jinak mi psané věci přijdu vždycky krásnější než zfilmované. Zdraví Iwka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je fakt, knížky jsou prostě nenahraditelné. Při čtení si vždycky utvořím nějakou podobu postav a pak se může stát, že když vidím něco z toho co jsem četla zfilmované, jsem zklamaná. Nejvíc mě kdysi naštval film Když v ráji pršelo. No a na televizi nekoukáme vůbec, je tam tolik programů, ale když se koukám, co bych chtěla vidět, zrovna nedávají nic. Tak koukáme na archiv, nebo na filmy a seriály stažené. Ale knížek se nevzdám, čtu před spaním, alespoň jednu stránku:) Čtečku bych nechtěla, mám ráda papírové knížky co voní a můžu se jich dotýkat, půjčovat a mít pak v knihovně. Je celá řada knížek, ke kterým jsem se vrátila několikrát a pokaždé to stálo za to.
   Díky za slova hodně krásných příběhů mezi řádky Iwko:)
   Andrea

   Vymazat
 2. Hezké ráno,děkuju moc za tip,opravdu se podle mě v poslední době nedá dívat na nic jen na samé detektivní seriály.Chvíli jsem se s mužem dívala,pár dílů,ale teď poslední dobou už mě to štve,Temný kruh,Specialisté a jiné,nejen že to za nic nestojí,ještě je to tam pořád.Zaujalo mě to nové ztvárnění Vinnetoua teď co běží každou sobotu na ČT2,jinak co jsem dřív neměla ráda jako Chalupáři nebo jiné české ,tak to teď opravdu můžu.Dodnes vzpomínám na seriál Jana Eyrová nebo Scarlett,to jsem se dívala moc ráda.Mějte hezký víkend.
  Renča

  OdpovědětVymazat

Díky za komentář :)
Andrea